Metoda plastrowania w fizjoterapii

kurs kinezjotapingFizjoterapia to wciąż prężnie rozwijająca się dziedzina, nic więc dziwnego, że obecnie dostępnych jest wiele kursów pozwalających skutecznie opanować jedną ze stosowanych podczas zabiegów metod. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim kurs kinezjotapingu, którego początki sięgają lat 70. XX wieku.

Co to jest taping?

Taping jest jedną z popularnych metod fizjoterapii. Do jego wykonania stosuje się zarówno plastry elastyczne, jak i nieelastyczne o różnym zastosowaniu. Taśmy elastyczne zakłada się przede wszystkim w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, a także dla polepszenia funkcjonowania mięśni oraz stawów czy usunięcia powstałego obrzęku.

Jak wygląda kurs tapingu?

Na takim kursie omawiane są przede wszystkim mechanizmy oraz sposoby leczenia z wykorzystaniem metody plastrowania, jak również przy użyciu innych środków leczniczych. Często dla poszerzenia wiedzy w zakresie urazów przybliżane są też zagadnienia z zakresu techniki limfatycznej czy neurologicznej. Poszczególne techniki omawiane są w oparciu o obrazy chorobowe, dzięki czemu terapeuta poznaje jednocześnie koncepcję pracy, którą dosłownie od razu po zakończeniu kursu będzie mógł zastosować w praktyce w swoim gabinecie.

Comments are closed.