Dodatkowe formy kształcenia dla fizjoterapeutów

iastmFizjoterapia stale się rozwija, a ci fizjoterapeuci, którzy korzystają jedynie z wiedzy nabytej na studiach zostają daleko z tyłu za swoimi kolegami po fachu. Niezbędne wydają się szkolenia i nieustanny rozwój.

Kursy iastm

Ostatnimi czasy popularne stały się szkolenia iastm dla fizjoterapeutów. Iastm to terapia, do której fizjoterapeuta potrzebuje specjalnego, metalowego narzędzia. Za jego pomocą najpierw dokonuje diagnozy, a potem mobilizuje odpowiednie tkanki. Metoda ta pozwala na sprawdzenie stanu mięśni, które są trudno dostępne i w inny sposób właściwie nie da się ich zbadać.

Dla kogo szkolenia iastm?

Niewątpliwie, głównymi adresatami kursów są fizjoterapeuci. Jak już wspomniano, nawet po obronie dyplomu trzeba nieustannie się szkolić, jeśli jest się fizjoterapeutą. Jednakże, na kursy iastm jak najbardziej uczęszczać mogą również studenci. Na uczelni, podczas kilkuletnich studiów nie da się omówić wszystkich ważnych terapii. Z tego też względu, uzupełnianie wiedzy w trakcie studiów jest bardzo ważne. Zdecydowanie warto uczęszczać na dodatkowe szkolenia już na studiach z racji tego, że gdy później zaczyna się już pracę zawodową, zwykle ma się zbyt mało czasu, aby zapisywać się na wszystkie interesujące kursy.

Szczegóły na stronie RehaKursy.pl

Comments are closed.